امروز سه شنبه ۳۰ بهم ۱۳۹۷ | ‌ساعت ۰۳:۱۹

مجتمع آموزشی ابتکار (آموزش های علمی، فنی و مکالمه زبان)

با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای و سازمان آموزش و پرورش

تلفن تماس : 34229942-041

تاریخچه گزینه دو

تاریخچه

تاریخچه موسسه آموزشی فرهنگی گزینه دو


مؤسسه آموزشی فرهنگی گزینه دو در قالب گروه آموزشی گزینه دو از ابتدای سال تحصیلی ۸۰-۷۹ با تولید و پخش برنامه های آموزشی گزینه دو و برنامه های مشاوره ای ورودی ۸۰ از شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران، فعالیت خود را در سطح گسترده و ملی، در سراسر کشور آغاز کرد. پیش از آن و به مدت ۵ سال این گروه در سطح شهر تهران، در برخی مدارس ممتاز مشغول به ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای ویژه داوطلبان آزمون سراسری بود که نتایج بسـیار درخشـانی را از سال ۷۵ تا ۷۹ به دنبـال داشـت. همیـن موفقیـت باعث شـد تا فعالیـت های آموزشی و مشاوره ای این گروه که تعدادی از دبیران، کارشناسان و مشاوران با تجربه و ممتاز، آن را تشکیل می دادند با پیشنهاد رسانه ملی در سطح کشور و با استفاده از شبکه دو سیما و همکاری بخش های مختلف دیگر گسترش یابد که متناسب با نیاز آن زمان در امر ارائه خدمات آموزشی بتواند گامی در راستای گسترش عادلانه خدمات کمک آموزشی در سراسر کشور باشد. اکنون پس از سالها فعالیت آموزشی در سطح کشور، سرفصل های ذیل را در کارنامه این گروه می بینیم:۱٫  تولید و پخش حدود ۶۰۰۰۰ دقیقه معادل ۱۰۰۰ ساعت برنامه آموزشی ویژه داوطلبان آزمون های سراسری به نام گزینه دو از شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران، با هدف ارائه کلاس کنکور رایگان با کیفیت بسیار بالا و حضور اساتید ممتاز به خصوص در مناطق محروم و کم برخوردار با هدف توسعه عدالت اجتماعی در امر آموزش از مهر ماه ۷۹ تا تیر ماه ۸۴ .

۲٫  تولید و پخش حدود ۱۲۰۰۰ دقیقه معادل ۲۰۰ ساعت برنامه مشاوره ای ویژه داوطلبان آزمون های سراسری به نام ورودی ۸۰ تا ورودی ۸۴ از سال ۷۹ تا ۸۴ از شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران با هدف توسعه خدمات مشاوره ای در سطح کل کشور با حضور اسـاتید، مشـاوران و مسئـولان مرتبـط با آزمون های سراسری .

۳٫   تولید و پخش حدود ۴۰۰۰۰ دقیقه (معادل تقریبا ۷۰۰ ساعت) برنامه رادیویی آموزشی و مشاوره ای ویژه داوطلبان آزمون سراسری به نام نکته ها وگزینه ها در شبکه فرهنگ صدای جمهوری اسلامی ایران از سال ۸۱ تا ۸۳ با حضور اساتید، دبیران و مشاوران ممتاز با تجربه.

۴٫  چاپ بیش از ۱۰۰۰ صفحه مطلب آموزشی و مشاوره ای ویژه داوطلبان آزمون سراسری به صورت روزانه در روزنامه جام جم از سال ۸۱ تا ۸۴

۵٫  برگزاری بیش از ۳۰۰ مرحله آزمون آزمایشی در سطح کل کشور از سال ۷۹ تاکنون با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور (سال تحصیلی ۸۰-۷۹ و ۸۱-۸۰) و اداره کل سنجش و ارزشیابی تحصیلی وزارت آموزش و پرورش (سال تحصیلی ۸۲-۸۱ تا سال تحصیلی ۸۴-۸۳) و نمایندگی های گزینه دو در شهرستانها (سالهای تحصیلی ۸۵- ۸۴ تا ۹۳-۹۲).

۶٫   تولید بیش از ۱۰۰ عنوان نوار ویدئویی آموزشی و VCD ویژه داوطلبان آزمون های سراسری.

۷٫  برگزاری طرح بزرگ «مشاوره و راهنمایی انتخاب رشته گزینه دو» ویژه داوطلبان آزمون سراسری از سال ۷۹ تا ۸۳ و به صورت هوشمند و اینترنتی در سالهای ۸۷ تا ۹۳ در سطح کشور.

۸٫  همکاری در تولید و ارائه بیش از ۵۰ عنوان CD مولتی مدیای آموزشی شامل مقاطع دبستان تا پیش دانشگاهی به نام «فراست گزینه دو» در سال تحصیلی ۸۵-۸۴ .

۹٫  همکاری در تولید و ارائه بیش از ۱۵ عنوان CD بانک سؤالهای تستی ویژه داوطلبان آزمون سراسری به نام «آزمون یار گزینه دو» در سال تحصیلی ۸۵-۸۴ .

۱۰٫ گردآوری و تألیف بیش از ۲۰ عنوان کتاب کمک آموزشی ویژه داوطلبان آزمون سراسری.

۱۱٫  تولید و پخش بیش از ۱۹۰۰۰ دقیقه برنامه مشاوره ای ویژه داوطلبان آزمون سراسری و دانش آموزان دوره دبیرستان از خرداد ۸۶ تاکنون در برنامه گزینه جوان در شبکه سه سیما.

۱۲٫  ارائـه ی صدها جزوه کمک آموزشی، دفترچه مشاوره ای و برنامه ریزی درسی، VCD و DVDهای مشاوره ای و … ویژه داوطلبان و دانش آموزان

۱۳٫ برگزاری بیش از ۱۵۰ همایش مشاوره ای ویژه داوطلبان و دانش آموزان در شهرهای مختلف سراسر کشور.

۱۴٫ توسعه یک وب سایت کامل با امکانات منحصر به فرد که جزء پربازدیدترین وب سایت های آموزشی در سطح کشور می باشد. ارائه ی صدها مقاله، آمار و اطلاعات، مطالب آموزشی و … بر روی پایگاه www.gozine2.ir

۱۵٫ اجرای طرح های ابتکاری همانند تابستان ۸۸ تا ۹۳ (گام اول) و مرور آخر ۸۹ و ۹۰ ویژه داوطلبان و دانش آموزان.

۱۶٫ ارائه ی مشاوره های هوشمند در ۶ نوع کارنامه در هر آزمون.

۱۷٫ مبتکر ارائه ی DVD های آموزشی و مشاوره ای برای استفاده ی داوطلبان در سطح کل کشور.

۱۸٫ برگزاری ده ها مرحله آزمون ارزشیابی غیرحضوری با ارائه ی کارنامه.
* * *
اکنون و در آستانه آغاز پانزدهیمن سال فعالیت، «موسسه آموزشی فرهنگی گزینه دو» در نظر دارد با استفاده از تجربیات ارزشمند اجرایی و آموزشی خود «آزمونهای آزمایشی و آزمون های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی گزینه دو» را در سال تحصیلی ۹۴ -۹۳ با همکاری نمایندگی های خود در شهرستانها و در سطح کل کشور برگزار نماید.
هم چنین خدمات و محصولات آموزشی و مشاوره ای گزینه دو با نوآوری های منحصربه فرد در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ بر روی پایگاه اینترنتی www.gozine2.ir  ارائه خواهد شد.

نظرها، پیشنهادها و انتقادهای داوطلبـان عزیز، خانواده های محترم و دبیران گرامی همواره موجب ارتقاء سطح فعالیت های گزینه دو بوده و خواهد بود.

 
روابط عمومی: ۲۲۲۳۹۳۹۲ (۰۲۱) 
پایگاه اینترنتی: www.gozine2.ir
پست الکترونیکی: info@gozine2.ir
صندوق پستی: تهران- صندوق پستی ۷۵۵۵-۱۴۱۵۵ گزینه دو 
پیام کوتاه: ۲۰۰۰۰۳۱۶

 

اطلاعیه ها راهنمای ثبت نام ویژگی ها و خدمات هزینه ها
گالری تصاویر مراکز برگزاری آزمون بازگشت

 

نظرات کاربران :

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.