امروز سه شنبه ۳۰ بهم ۱۳۹۷ | ‌ساعت ۰۳:۲۰

مجتمع آموزشی ابتکار (آموزش های علمی، فنی و مکالمه زبان)

با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای و سازمان آموزش و پرورش

تلفن تماس : 34229942-041

جمع‌بندی صحیح مطالب در هفته‌ی پایانی تابستان

نوشته شده در تاریخ ۲۶ شهریور ۱۳۹۳

روزهای پایانی شهریور در حال سپری شدن است و به آزمون جمع‌بندی ۲۸ شهریور نزدیک می‌شویم. همیشه زمان‌های کوتاه بهترین فرصت برای مرور و جمع‌بندی است. برای این‌که بتوانیم جمع‌بندی صحیح از مطالب خوانده‌شده در سه ماه تابستان داشته باشیم باید در هفته‌ی پایانی کل مباحث خوانده‌شده را به ۳ دسته تقسیم کنیم:

الف- مباحث قوی (مباحثی که در طول ۳ ماه به خوبی آن‌ها را یاد گرفته‌ایم و به تسلط رسیدیم.)

ب- مباحث متوسط (مباحثی که یادگیری ناقص داشته‌‌ایم و تمرکز کامل روی آن‌ها نداشته‌ایم.)

ج- مباحث چالشی (مباحثی که اصلاً ان‌ها را نخوانده‌ایم و هیچ گونه یادگیری نداشته‌ایم.)

در مرحله‌ی اول باید مرور را با مباحثی که در آن قوی هستید و به خوبی این مطالب را یاد گرفته‌اید شروع کنید؛ به عبارتی مرور مباحث قوی را در اولویت قرار دهید و از طریق مرور خلاصه‌ها، جزوه‌ی درسی، فرمول‌ها و نکات مهم و تمرینات مهم کتاب تابستان و دوسالانه که آن‌ها را مشخص کرده‌اید و با تست زدن به تسلط برسید.

در مرحله‌ی دوم مباحثی که یادگیری ناقص داشتید به یادگیری کامل تبدیل کنید؛ یعنی مباحثی را که در طول آزمون‌ها بین دو گزینه شک داشته‌اید یا بر اثر بی‌دقتی گزینه‌ی غلط را انتخاب کرده‌اید.

در مرحله‌ی سوم برای مباحث چالشی که هیچ گونه یادگیری نداشته‌اید و برای شما مباحث جدیدی هستند پیشنهاد می‌شود که در دوره‌ی جمع‌بندی آن‌ها را نخوانید؛ زیرا فرصت کافی برای مرور مباحث قوی و یادگیری‌های ناقص نخواهید داشت. با آغاز سال تحصیلی فرصت خواهید داشت که مباحث چالشی را به طور کامل فرا گیرید.

دانش‌آموزانی که آزمون‌های خود را تحلیل کرده‌اند و نکات را بر اساس تکنیک «ف، ش، ن، م» وارد کتاب خودآموزی کرده‌اند به راحتی می‌توانند در هفته‌ی جمع‌بندی مباحث را تقسیم‌بندی کرده و جمع‌بندی مطالب را شروع کنند.

<< بازگشت به صفحه اصلی

نظرات کاربران :

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
برچسب ها :